Działanie prywatne / Maria Stokłosa

Ostatni 40-sty pokaz "Wychodząc od działania" Marii Stokłosy może odbyć się w Twojej przestrzeni prywatnej - w kuchni, w pokoju, w pracowni, na poddaszu. Weź udział w nietypowym konkursie i zaproś artystkę do siebie!

“Wychodząc od działania” rozwija się nieprzerwanie od maja do grudnia 2017 roku – jest to spektakl, który nigdy nie miał i nie będzie miał premiery. Kolejne pokazy zmieniają swój kształt w zależności od miejsca, czasu i widowni oraz tego, co aktualnie znajduje się w centrum uwagi twórców. Do tej pory choreografia kształtowała się w teatrach, muzeach, domach kultury i pracowniach artystycznych Warszawy. Teraz Maria Stokłosa pragnie poszerzyć pole jej działania o przestrzeń prywatną.

Jeśli chcesz, aby prywatny pokaz “Wychodząc od działania został zrealizowany w zaproponowanej przez Ciebie przestrzeni dla Ciebie i Twoich gości, należy:

• Zapoznać się z Regulaminem konkursu dostępnym pod adresem: www.fundacjaburdag.com/blog/regulamin/.
  • Wybrać przestrzeń, w której chcesz, aby pokaz się odbył. Może to być prywatne mieszkanie, kuchnia, pokój, pracownia, poddasze…Warunek jest jeden – musi to być w Warszawie!
  • Zrobić/napisać zaproszenie dla choreografki, aby performans odbył się właśnie w Twojej przestrzeni.
  • Wypełnić formularz dostępny na stronie: https://goo.gl/forms/OueQA8lIh2xXf7Dk1.
  • Czekać na kontakt ze strony Organizatora w celu ustalenia możliwego terminu, zgodnego z harmonogramem projektu.
  • Umożliwić nam zrealizowanie pokazu!

Czekamy na zaproszenia dla choreografki w terminie do 10.12.2017 r.!

Każda forma wyrazu jest mile widziana – wideo, fotografia, GIF, rysunek, choreografia, kolaż, wiadomość tekstowa. Z grona nadesłanych zaproszeń wybierzemy miejsce, które stanie się punktem wyjścia dla ostatniego czterdziestego pokazu.

Łącznie, od maja do grudnia 2017 roku, odbędzie się 40 performansów. Lista obejmuje takie miejsca jak: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, Ladom, miejsce koncertów warsztatów, spotkań i wystaw wytwórni muzycznej Lado ABC na Jazdowie, Centrum w Ruchu, TR Warszawa, Centrum Sztuki Tańca w Warszawie, Warsaw Dance Department, Komuna/ Warszawa, Rotacyjny Dom Kultury na Jazdowie, Pracownia Duży Pokój i Nowy Teatr w Warszawie.

Dodatkowo odbyły się pokazy specjalne dla studentów Instytutu Kultury Polskiej UW, Pracowni Działań Przestrzennych Mirosława Bałki oraz pracowni Piotra Kopika na ASP w Warszawie, z rezydentami A-I-R Laboratory CSW Zamek Ujazdowski, uczestnikami kursu Choreografia w Centrum oraz członkami Kiosku w Ruchu.

Projekt współfinansowany przez m. st. Warszawa

grafika: Emma Dajska