Magia Sztuki – warsztaty dla artystów

Weekendowe warsztaty pracy z ciałem i głosem poprowadzą Maria Stokłosa, Joanna Halszka Sokołowska, Aleksandra Markowska i Aleksandra Borys.

Weekendowe warsztaty pracy z ciałem i głosem poprowadzą Maria Stokłosa, Joanna Halszka Sokołowska, Aleksandra Markowska i Aleksandra Borys.
Zapraszamy artystów wszystkich dziedzin do spędzenia czasu w grupie i podłączenia się do drzew, wody, ognia, gwiazd, ruchu oraz dźwięku. Zwrócimy się do przyrody i naszych ciał jako jej części. Przez trzy dni podzielimy się praktykami, które sprawiają, że życie staje się dziwniejsze, spokojniejsze, nudniejsze, pełniejsze, bardziej kolorowe, bardziej o niczym, bardziej o wszytkim, bardziej miękkie. Będziemy leżeć, słuchać, patrzeć, spać, tańczyć, chodzić, biegać, odczuwać, śpiewać, szeptać, latać, wirować i inne (lub nie). Wykorzystamy narzędzia do tworzenia sztuki jako lekarstwa i rytuały rozpoczęcia nowego sezonu.
Zapraszamy do pięknego, jesiennego Studia Burdąg. Zatroszcz się o siebie razem z nami, dzikiem i przyrodą!

Joanna Halszka Sokołowska
głos, ruch, dotyk
Chcę przez te parę dni podzielić się z Wami moimi narzędziami do pracy z głosem, oddechem, wyobraźnią, które przez lata znajdywałam i służyły mi zarówno na drodze rozwoju osobistego, jak na scenie. Z których korzystałam i dzieliłam się w pracy z aktorami, wokalistami, tancerzami i podczas otwartych sesji pracy z ciałem.
Aleksandra Borys
Praktyka artystyczna, którą chcę się podzielić opiera się na relacji ciała człowieka do Ziemi i Wszechświata, zarówno na poziomie naukowym, jak i kulturowym. Zakładam, że otoczenie to przedłużenie ciała ludzkiego i vice versa. Ciało, z którym pracuję, to ciało ludzkie, ciało międzygatunkowe, ciało jako Ziemia, ciało jako Układ Słoneczny, ciało jako Wszechświat.
Maria Stokłosa
Inspiruje mnie twórcza praca z ciałem i ruchem zarówno na sali jak i w przyrodzie. Natura jest dla mnie ważnym nauczycielem. Taniec i improwizacja również. Podczas tego warsztatu będę zachęcać Was do znajdywania dzikiej przyjemności w ruchu, bezkresnego rozluźnienia w ciele, utraty kontroli i poddania się rwącym strumieniom twórczej energii.
Aleksandra Markowska
Improwizacja nie zna błędu. To my decydujemy czy coś uznajemy za błąd. A co gdyby traktować każdy „błąd” jak prezent? Jak inspirację do NOWEGO? Poprzez obecność w procesie, akceptowanie „tu i teraz”, dotykanie bezczasowego pola kreacji, możemy to zrobić. No i możemy się dużo i głośno śmiać. Śmiech Nas ocala.
Zapraszam Was w podróż do odkrywania własnego geniuszu w grupie. Do puszczenia control oceniacza. Do odnalezienia królowej i błazna w sobie. Do ujeżdżania strachu przed śmiercią Ego. No i śmiech (pamiętajcie).Dużo śmiechu. To podstawa.

Plan warsztatu:
Piątek:
15:00 – przyjazd
16:00 – wspólny obiad
18:00 – rozpoczęcie warsztatu
Sobota:
zajęcia będą się odbywać przez cały dzień z przerwami na posiłki.
Niedziela:
Warsztat zakończymy obiadem o 17:00.
Koszt:
warsztaty + 3 posiłki + zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych: 700 zł
Miejsce:
Studio Burdąg: www.studioburdag.com
Dojazd we własnym zaakresie.
Zgłoszenia:
do 2 października na adres: kontakt@fundacjaburdag.com
Liczy się kolejność zgłoszeń!
ZAPRASZAMY!