Maria Stokłosa #Jazdów #Duży Pokój

Wyjątkowość najnowszej pracy artystki polega na ciągłej konfrontacji z odbiorcą. W sumie do końca roku odbędzie się 40 pokazów "Wychodząc od działania". Na początku grudnia pokazy odbędą się na Otwartym Osiedlu Jazdów i w pracowni Duży Pokój.

2 i 3 grudnia, godz. 12:00 Rotacyjny Dom Kultury, ul. Jazdów 3/18, Warszawa
4 grudnia, godz. 18:00
5 grudnia godz. 12:00
Pracownia Duży Pokój, ul. Warecka 4/6 (wejście od ul. Kubusia Puchatka), Warszawa

Wstęp wolny, rezerwacje: kasiasztarbala@fundacjaburdag.com

Maria Stokłosa rezygnuje z próby stworzenia zamkniętej formy spektaklu. Punktem wyjścia jest rozwijanie praktyki improwizacji ruchowej, która zmienia swój kształt w zależności od miejsca, czasu i widowni – energii, którą generuje.
“Wychodząc od działania” to projekt, w którym Maria Stokłosa rezygnuje z próby stworzenia zamkniętej formy przedstawienia. Punktem wyjścia jest rozwijanie praktyki improwizacji ruchowej i badanie jej elementów. Kolejne pokazy zmieniają swój kształt w zależności od miejsca, czasu i widowni oraz tego, co aktualnie znajduje się w centrum uwagi twórców.
Maria Stokłosa zaprosiła do współpracy grono znakomitych artystek – m.in. rzeźbiarkę Alicję Bielawską, choreografki Maiję Reetę Raumanni i Annę Nowicką, dramaturżkę Eleonorę Zdebiak oraz badaczkę Katarzynę Słobodę. Projekt trwa od czerwca do grudnia tego roku. Jego siła, wynikająca z ciągłego negocjowania własnej tożsamości, to zdolność do transformacji, w której jedyną stałą jest ciągła zmiana uwagi.

Choreografia, wykonanie: Maria Stokłosa
Współpraca: Alicja Bielawska, Maija Reeta Raumanni, Katarzyna Słoboda, Eleonora Zdebiak i inni.
Produkcja: Katarzyna Sztarbała

Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawa

Patroni medialni:   TVP Kultura, taniecPOLSKA.pl, Teatr dla Was, e-teatr.pl, Wiadomości Sąsiedzkie

Zdjęcie: Filip Madejski