The Way We Perform Now // Wychodząc od działania

Co łączy sztuki wizualne i taniec? Czego uczy się eksperymentalna choreografia od kultury klubowej? Tego i wielu innych rzeczy o współczesnym performansie dowiecie się w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, podczas wydarzenia The Way We Perform Now [Performans teraz], promującego nowy numer magazynu „Obieg”.

Wspólnie z zaproszonymi artystami sprawdzimy, co oznacza dzisiaj zwrot performatywny w sztukach wizualnych, a także jakie są jego konsekwencje dla instytucji. W planach jest zwiedzanie wystawy Laury Limy i rozmowa z artystką, pokaz nowego projektu Marysi Stokłosy we współpracy z artystką wizualną Alicją Bielawską, spacerowanie tyłem po ogrodzie z Alexem Cecchettim, wizyta w nietypowym sklepie z butami razem z artystą Jean-Pascalem Flavienem, choreograficzny techno rave z Frédérikiem Giesem oraz warsztaty uzdrawiania poprzez praktykę disco. Będzie też koncert przebojów z Mathiasem Ringgenbergiem, otwarta rozgrzewka z Martą Ziółek i impreza disco z setami DJ-skimi przygotowanymi przez Tancereczki (Paweł Sakowicz/Mateusz Szymanówka) oraz innych artystów.

W ramach rozpoczynającego się 29 czerwca 2017 r. festiwalu The Way We Perform Now [Perfomans Teraz] odbędzie się pierwszy otwarty pokaz choreografii Marii Stokłosy Wychodząc od działania. Wstęp na pokazy w ramach festiwalu jest wolny – dostępne są bezpłatne wejściówki pod adresem mailowym: performans@u-jazdowski.pl (w tytule: Wychodząc od działania)

Fot. Katarzyna Szugajew

Patronat medialny: Teatr dla Was, TVP Kultura