Wycieka ze mnie samo złoto | Premiera CwP

Wielu kobietom pragnienie, by urodzić dziecko, wydaje się oczywiste: jest silne i nie podlega wątpliwościom. Co jednak, jeżeli pragnienie to zostaje odrzucone, podlegając jednocześnie kategoriom prawa?W swojej nowej pracy „Wycieka ze mnie samo złoto“ Piotrowska-Auffret bada ten obszar. Artystka opiera się zarówno na osobistej historii, jak i na narracjach innych kobiet, by podążyć za kobiecym pragnieniem posiadania dzieci poprzez sieć polityk reprodukcji, rozmaitych obietnic, ideologii i prób wykorzystywania oraz przyglądając się relacji między życiem prywatnym a zawodowym.

Jak dużo inwestujemy w pracę i życie? Jaką wartość nadajemy temu co produkujemy i reprodukujemy w celu spełnienia osobistego pragnienia? A w pracy, w sztuce? Jak daleko możemy się posunąć? I dlaczego?

„Wycieka ze mnie samo złoto“ jest drugim spektaklem choreografki Renaty Piotrowskiej-Auffret we współpracy z dramaturżką Bojaną Bauer. Pierwsze przedstawienie „Śmierć. Ćwiczenia i wariacje“ powstało w 2014 roku.

Koncepcja, choreografia: Renata Piotrowska-Auffret
Wykonanie i teksty: Renata Piotrowska-Auffret i goście
Współpraca: Karolina Kraczkowska, Aleksandra Osowicz
Dramaturgia: Bojana Bauer
Współpraca dramaturgiczna: Renata Piotrowska-Auffret
Współpraca przy redakcji tekstów: Michał Kurkowski
Światło: Monika Krześniak
Oprawa wizualna: Aleksandra Osowicz
Muzyka: wybór Renata Piotrowska-Auffret i goście

Spektakl współfinansowany przez m. st. Warszawa.

Wydarzenie w ramach Centrum w Procesie.

Spektakl jest częścią programu „Radykalna bliskość“ / kurator: Mateusz Szymanówka

Podziękowania dla Magdaleny Ptasznik, Eleonory Zdebiak, Mary Szydłowskiej, Agaty Maszkiewicz oraz Teatru Ochoty za udostępnienie sali.